Novinky

Nová verze 4/20? Slavíme 710 Dab Day!

Tradice čísla 420 v konopných slovnících je už dlouhé roky neoddiskutovatelná. S rozmachem nových způsobů přátelení s marihuanou se ale tenhle slovníček musí pochopitelně rozšiřovat. Desátého července slavíme 710 Dab Day aka mezinárodní den dabování. V tomhle článku vám povíme o tom, jak vznikl a v čem spočívá.

Dabbing se během posledních let stále častěji setkává s přívlastkem nejefektivnějšího způsobu pociťování účinků konopí. Jeho princip spočívá v zahřívání extrahovaného oleje či vosku (neboli wax), jehož výpary se následně dostávají do oběhu, kde okamžitě působí. Pro příklad z tabákové praxe se hodně s nadsázkou dá použít srovnání kouření klasických cigaret s “nahřívacími” alternativami typu IQOS. 

Jak vznikl 710 Dab Day?

Fanouškům konopí se připisuje vysoká kreativita ve smyslu rozmanitosti vymýšlení různých kulturních rituálů, svátků a nalézání dalších příležitostí, jak si užít své pohodlné dýchánky jinak a lépe. A přesně takovým způsobem vznikl v USA 710 National Dab Day, který vlastně už není tak národní, protože se hojně slaví také u nás v Evropě i ve zbytku světa.

Tajemství vzniku 710 Dab Day je vlastně docela triviální. Ačkoliv teorií za původem názvu existuje víc (číslo se poprvé na Urban Dictionary objevilo v roce 2010), ta nejpravděpodobnější souvisí s podobou čísla vzhůru nohama, které evokuje slovo “OIL”, respektive “olej”. Do mainstreamu se potom samotné číslo 710, zejména ve spojení s konopnou kulturou, dostalo po zveřejnění článku “710 is the new 420” v magazínu LA Weekly v roce 2013. Od té doby jeho popularita jen roste a prorostla i na Dr. Weed.

Význam svátku v dnešní době

Ačkoliv založení 710 Dab Day se neváže konkrétně pouze k dabování – zahrnuje v podstatě všechny alternativní způsoby fungující na bázi zahřívání extraktů – dabbing je pořád jeho hlavní disciplína.

Až proto 10.7. odbijou zvony na kostele sedmou hodinu večerní, připravte se, ať se můžete v 7:10 přidat ke zbytku světa, který tenhle moment oslaví nádechem naplněným pohodou. Tak šťastné svátky!

DABBING NA DR. WEED

 

Používáme ověření věku Adulto