CBG Květy

Kanabinoid CBG není ve světě konopí tak proslulý jako CBD nebo THC, ale překvapivě stojí svým způsobem na počátku vzniku svých příbuzných látek. CBG, neboli kanabigerol, je jedním z více než stovky popsaných přírodních kanabinoidů a už od roku 1964 je častým předmětem zkoumání pro svůj slibný potenciál v léčebných účincích.

#ShowMore#

Co je CBG a jaké má účinky?

Naťukli jsme, že CBG předchází počátku dalších kanabinoidů. Děje se tak proto, že konopné rostliny nejdřív ze všeho začínají produkovat kyselinu kanabigerolovou (CBGA), která se v procesu růstu postupně mění mimo jiné právě na kyselinu tetrahydrokanabinolovou (THCA) či kyselinu kanabidiolovou (CBDA), přičemž vzniklé kyseliny se následně nejen vlivem tepla formují do svých finálních podob - kanabinoidů THC či CBD. A kyselina CBGA, která zbyde, se ve výsledku změní na naše CBG.

O černém koni kanabinoidů jménem CBG jsme napsali článek opřený o studie, který odhaluje léčebný potenciál kanabigerolu v následujících aspektech lidského zdraví:

  • Napomáhání regeneraci kostí
  • Omezení růstu počtu rakovinových buněk
  • Vyrovnávání hormonální nestability
  • Protizánětlivost
  • Analgetické účinky
  • Prevence proti depresivním a psychotickým stavům

Důležité je připomenout, že ve všech zmíněných oblastech se jedná o objevení léčebného potenciálu, k léčbě těchto příznaků se CBG jako lék nepoužívá. Ovšem jako prevence proti nim, či jako doplňková pomoc, se podle studií může pozitivně podílet na kýženém efektu. Poraďte se případně se svým doktorem a otevřete s ním otázku užívání CBG. Nakonec nutno zmínit, že ani ve vysokých nebyly u CBG pozorovány toxikační účinky na tělo člověka.

2 položek celkem
Používáme ověření věku Adulto