Kratom Žlutý

Čerstvá sklizeň
180 Kč 320 Kč 590 Kč 690 Kč od 180 Kč
Množství
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Původ: Indonésie
Klasifikace: Sběratelský produkt

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je kratom?

Kratom je strom rostoucí převážně v jihovýchodní Asii, jehož listy jsou tamějšími obyvateli po staletí užívány jako součást tradiční přírodní medicíny, případně náboženských rituálů. Pokud odhlédneme od chemického i botanického profilu, mohli bychom listy kratomu z hlediska jejich účinků i společenského využití (od tradičního lékařství přes náboženské seance až po nabuzení k fyzickému výkonu a dodání kuráže) připodobnit k listům koky, které mají své pevné místo nejen v řadě jihoamerických kultur. Kratom je však specifický variabilitou svých účinků, které se různí jednak v závislosti na konkrétní odrůdě (v tomto případě jde o žlutý kratom, který je připravován speciální sušicí technikou z listů bílého kratomu), ale především v závislosti na přijatém množství – zatímco v nižších dávkách může kratom působit jako stimulant, při vyšším příjmu může navodit stejné stavy jako opioidy, s čímž se kromě možných přínosů zákonitě pojí také řada rizik.

Jaké může mít žlutý kratom účinky?

Žlutý kratom se získává z mladších listů starých stromů bílé odrůdy, a to za pomoci speciálních sušicích postupů. Výsledkem je sušina s účinky, které kombinují charakteristické rysy bílého a zeleného kratomu. Podobně jako právě v případě zelené odrůdy se tak žlutý kratom může pochlubit jistou dávkou všestrannosti. Exceluje pak především v navozování uvolněných stavů, které však nevedou k utlumení (za předpokladu malého množství kratomu). Delší pojednání o obecných účincích kratomu i srovnání jednotlivých odrůd najdete v tomto našem článku.  

Varování

Prodejem kratomu ani informačními texty rozhodně nenabádáme k jeho konzumaci. Kombinovat kratom s alkoholem, léky či drogami je vysoce rizikové, stejně jako překročení doporučeného dávkování. Kratom není vhodný pro děti a těhotné a kojící ženy. Pravidelný příjem kratomu může způsobovat závislost. Na rozdíl od CBD, naší klasiky, jejíž příjem s sebou nese pouze drobné vedlejší účinky, jako např. sucho v ústech, je nutné ke kratomu přistupovat s náležitým respektem. Může to být dobrý sluha, ale o to zlejší pán. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.