Kratom Bílý

Čerstvá sklizeň
180 Kč 320 Kč 590 Kč 690 Kč od 180 Kč
Množství
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Původ: Indonésie
Klasifikace: Sběratelský produkt

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je kratom?

Kratom je strom rostoucí převážně v jihovýchodní Asii, jehož listy jsou tamějšími obyvateli po staletí užívány jako součást tradiční přírodní medicíny, případně náboženských rituálů. Pokud odhlédneme od chemického i botanického profilu, mohli bychom listy kratomu z hlediska jejich účinků i společenského využití (od tradičního lékařství přes náboženské seance až po nabuzení k fyzickému výkonu a dodání kuráže) připodobnit k listům koky, které mají své pevné místo nejen v řadě jihoamerických kultur. Kratom je však specifický variabilitou svých účinků, které se různí jednak v závislosti na konkrétní odrůdě (v tomto případě jde o bílý kratom), ale především v závislosti na přijatém množství – zatímco v nižších dávkách může kratom působit jako stimulant, při vyšším příjmu může navodit stejné stavy jako opioidy, s čímž se kromě možných přínosů zákonitě pojí také řada rizik. 

Jaké může mít bílý kratom účinky?

Bílý kratom může velmi dobře nabudit i v menším množství. Je charakteristický prudkým návalem energie, ale nikoliv následnou roztěkaností, a tak jej často využívají lidé, kteří si potřebují udržet soustředěnost a plně se koncentrovat na práci či studium. Bílá podoba kratomu se proto často používá jako taková silnější náhražka kávy, přičemž příjemným bonusem je kromě přívalu energie také často se dostavující zlepšení nálady. Delší pojednání o obecných účincích kratomu i srovnání jednotlivých odrůd najdete v tomto našem článku

Varování

Prodejem kratomu ani informačními texty rozhodně nenabádáme k jeho konzumaci. Kombinovat kratom s alkoholem, léky či drogami je vysoce rizikové, stejně jako překročení doporučeného dávkování. Kratom není vhodný pro děti a těhotné a kojící ženy. Pravidelný příjem kratomu může způsobovat závislost. Na rozdíl od CBD, naší klasiky, jejíž příjem s sebou nese pouze drobné vedlejší účinky, jako např. sucho v ústech, je nutné ke kratomu přistupovat s náležitým respektem. Může to být dobrý sluha, ale o to zlejší pán. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.