Jaké jsou účinky HHC a existují rizika?

Kanabinoid HHC už se dostává do povědomí i v české konopné komunitě. Čím dýl tu ale je, tím víc se také objevuje polopravd a mýtů spojených s jeho užíváním. Je HHC legální formou THC, kterou lze užívat naprosto bez rizika, jak zdravotního, tak právního? Jinde vám řeknou jasné ano, my k vám budeme upřímní v tomhle článku o účincích a rizikách HHC.

*Přátelské upozornění: Pochopení některých částí textu vyžaduje základní povědomí o HHC. Než se proto pustíte do čtení, přečtěte si náš článek Co je HHC, který vás se základy fenoménu seznámí. 

Jaké jsou účinky HHC?

Je velmi snadné vytáhnout největší podobnosti se stavem, který se přibližuje klasickému rauši po THC, a říct: HHC je legální alternativa THC. O něco těžší je ale přiznat, v čem se tyhle stavy liší a proč tomu tak je. Vysvětlovacím principem obrácené pyramidy je na začátek třeba zmínit, že HHC je psychoaktivní a jeho účinky jsou velmi podobné účinkům nejznámějšího kanabinoidu. Liší se ale v intenzitě i celkovém rozsahu účinků, a to jak pozitivních, tak negativních.

HHC začne působit hned po požití, což člověk rychle pozná podle navození pocitu relaxace, který se projevuje uvolněním svalů, potlačením bolesti a po chvilce sklony únavě. O velké euforii nebo okamžitém kreativním či motivačním impulsu se ale mluvit příliš nedá. HHC je skvělé na klasické večerní vykydnutí na gauči u filmu, u fotbalu nebo před jídlem, což je jedna z mála činností, ke které hexahydrokanabinol dokáže motivovat. Mezi další takové patří například proces usínání, který dokáže urychlit.

A teď nastává střet s realitou. Pokud od HHC očekáváte schopnost přenést vás do jiných světů, našponovat veškeré smysly a objevit princip čtvrté dimenze, pravděpodobně se vám přání nesplní. Účinky nejdou srovnat například s vysoce potentním Delta 9 THC, které vám dokáže rozjet myšlenky, ale jsou srovnatelnější s “jemnějším” Delta 8 THC, které přináší klasické lenivé “high”, pocit uvolnění a bezstarostnosti. Zároveň je třeba myslet také na to, že každý na konopí reaguje jinak, a tak se i zmiňované účinky jsou velmi individuální. HHC vás každopádně neušetří od sucha v ústech, zarudlých očí a v některých případech ho může doprovázet také úkost nebo závrať. Tím ale nechceme strašit, protože jednoduše řečeno, s největší pravděpodobností můžete očekávat podobný efekt, se kterým máte zkušenosti po setkání s nějakým levnějším venkáčem. Nebude to mindbow jako Interstellar, ale nenáročná pohodička Adama Sandlera, od které víte, co čekat.

Jaká jsou rizika HHC?

Zásadním problémem, je nejasný původ. Už i na českém internetu je řada e-shopů, které vznikly čistě s cílem prodat co největší množství HHC, aniž by doložily původ modelů a způsob, kterým bylo HHC získáno. Nakonec vám tak doma může přistát něco, o čem vlastně vůbec nic nevíte, co pravděpodobně prošlo pod příliš mnoho rukami, a co za ta rizika úplně nestojí.

Největší riziko je spojené s čistotou extraktu HHC, který musí být důkladně očištěný od extrakčních činidel, neboli solventů. HHC se totiž, stejně jako ostatní kanabinoidy, extrahuje formou solvent extrakce (kombinace vysoké teploty, vysokého tlaku a vhodného extrakčního činidla), s pomocí organického rozpouštědla jako je CO2, butan nebo ethanol. A právě případná nedbalost vedoucí k jejich neúplné absenci ve výsledném produktu, může být pro zdraví člověka vysoce nebezpečná. V naší nabídce HHC produktů každopádně garantujeme nezávadnost a ověřený původ ze Švýcarské farmy, se kterou dlouhodobě spolupracujeme.

Dalším rizikem, které musíme zmínit, je fakt, že zatím nevznikly žádné rozsáhlejší studie o efektu HHC na tělo člověka. Pokud se tak v jeho užívání, které zatím nikomu vrásky na čele nedělá, objeví nějaký vykřičník, ukáže až čas. 

Shrnutí:

Největší známá rizika spojená s HHC se netýkají samotné látky, ale spíš způsobu s jejím nakládáním. Důvěřujte proto svým ověřeným prodejcům, třeba právě nám. Účinky HHC jsou okruhově podobné THC, do jiné dimenze vás ale nevezmou. Každý jsme ale jiní, a proto je třeba i na samotné účinky nahlížet případ od případu. Nakonec nezbývá než doporučit, abyste byli s HHC opatrní, a pokud se plánujete odhalit tajemství téhle novinky, tak ideálně na Dr. Weed.

Používáme ověření věku Adulto